Zespół BIOTTS
Biotechnologia to nasza pasja

dr Paweł Biernat
Prezes zarządu & specjalista systemów transdermalnych

Współzałożyciel oraz współautor patentów i systemów terapeutycznych BIOTTS. Absolwent Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu na wydziale Farmaceutycznym. Technolog postaci leku z ponad 20 letnim doświadczeniem, ekspert w zakresie projektowania: nanonośników substancji czynnych, systemów transdermalnych oraz jałowych, pozajelitowych postaci leku. Autor wielu doniesień oraz publikacji naukowych polskich i zagranicznych.

W Biotts odpowiedzialny jest za rozwój biznesowy, dobór produktów strategicznych spółki oraz tworzenie autorskich receptur i tworzeniu chmury patentowej spółki.

Konrad Krajewski
Wiceprezes zarządu & CBO

Współzałożyciel Biotts S.A., od 2014 roku specjalizuje się w budowaniu i rozwoju startupów medycznych. Absolwent Politechniki Wrocławskiej na Wydziale Informatyki i Zarządzania Przedsiębiorstwem. Współzałożyciel spółek biotechnologicznych Genomtec S.A. i Terrabio Sp. z o.o. Certyfikowany International Project Manager metodyki PRINCE2® i AgilePM®. Ekspert w zakresie tworzenia modeli biznesowych.

Odpowiedzialny za zarządzanie przedsiębiorstwem, rozwój biznesu, relacje z inwestorami i partnerami branżowymi.

Karolina Buratyńska MBA
General Manager

Doświadczona ekspertka w budowaniu strategii biznesowych firm farmaceutycznych.

Związana z branżą farmaceutyczną od ponad 13 lat. Biegły strateg na stanowiskach odpowiedzialnych za zarządzanie w największych firmach farmaceutycznych. Swoje doświadczenie zdobywała w Teva Pharmaceuticals, Valeant Pharmaceuticals, Sandoz oraz Nutricia. Jej strategie biznesowe odnosiły na rynku wielkie sukcesy. Absolwentka Politechniki Białostockiej oraz Northampton University gdzie uzyskała tytuł MBA.

dr Jan Meler
Dyrektor działu rozwoju leków

Współzałożyciel oraz współautor patentów i systemów terapeutycznych BIOTTS.

Wybitny technolog postaci leku, od ponad 35 lat praktyk i pasjonat biotechnologii i farmacji. Kierownik i wykonawca wielu grantów naukowych w dziedzinie innowacyjnych technologii produkcji oraz tworzenia produktów przemysłu farmaceutycznego, medycznego i kosmetycznego. Specjalista oraz technolog płynnych oraz stałych postaci leku. Konsultant wojewódzki  do spraw farmacji stosowanej i aptecznej. Twórca ponad 170 publikacji naukowych polskich jak i zagranicznych. Pasjonat naturalnej profilaktyki i lecznictwa opartego na ekstraktach naturalnych.

dr Dominik Marciniak Biostatystyk

Doktor nauk farmaceutycznych oraz biostatystyki, absolwent Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Od 2017 roku Vice-Prezes Wrocławskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego. Autor i współautor 63 monografii naukowych oraz doniesień krajowych oraz międzynarodowych. Doświadczony technolog półstałych postaci leku, analityk biofarmacji i biostatystyki.

Hanna Dopierała-Bartczak Starszy specjalista ds. postaci leku & Kierownik laboratorium

Absolwentka Politechniki Wrocławskiej, na wydziale Chemii, specjalizacja Biotechnologia. Studia ukończone z wyróżnieniem w roku 2004. Od tego czasu specjalista i członek zespołów badawczo-rozwojowych w firmach farmaceutycznych. Doświadczony pracownik działów badawczych, kierownik projektów i wdrożeń. Hanna dodatkowo posiada doświadczenie w zakresie tworzenia dokumentacji rejestracyjnej leków, tworzenia formurlacji leków oraz skalowania produkcji ze skali laboratoryjnej na skalę przemysłową.

W Biotts odpowiedzialna za zarządzanie zespołem B+R i koordynowanie prac laboratorium.

Anna Szczepanik
Manager operacyjny

Absolwentka studiów magisterskich Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz studiów podyplomowych Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu we Wrocławiu.
Zarządzała i partycypowała w wielu projektach oraz procesach przedsiębiorstwa produkcyjnego branży chemicznej.
Certyfikowany manager projektu metodyki PRINCE2® Foundation.

Odpowiedzialna za administrowanie, zarządzanie procesami i finansami w Biotts S.A.

dr Ewa Micewicz
Kierownik badań przedklinicznych

Pracownik naukowy działów badawczych, posiada doświadczenie w opracowywaniu i zarządzaniu kompleksowymi programami badawczo-rozwojowymi w zakresie biologii raka i immunologii, doświadczenie w badaniach nad rozwojem leków, których celem są terapie przeciwnowotworowe, antywirusowe, radiologiczne oraz hormonalna terapia zastępcza. Ekspert w opracowywaniu modeli zwierzęcych w badaniach nad rakiem, chorobami autoimmunologicznymi, otyłością. Posiada doświadczenie w badaniach ADME / PK we wczesnym stadium rozwoju przedklinicznego.

W Biotts odpowiada za koordynację badań przedklinicznych.

dr Jerzy Wiśniewski
Specjalista LC-MS/MS

Biotechnolog, pracownik naukowy Politechniki Wrocławskiej. Przez kilkanaście lat związany z Uniwersytetem Medycznym we Wrocławiu, gdzie obronił pracę doktorską oraz uczestniczył w wielu projektach naukowych i aplikacyjnych. Jest ekspertem w zakresie analityki chemicznej, szczególnie uwzględniając technikę spektrometrii mas sprzężoną z chromatografią cieczową (LC-MS/MS). Współautor wielu publikacji naukowych oraz zgłoszeń patentowych.

Katarzyna Romanowska
Kierownik Zarządzający Projektów UE

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, Uniwersytetu Ekonomicznego oraz Université de Paris XIII, La Sorbonne (MHA) Od początku drogi zawodowej związana z ochroną zdrowia i medycyną. Od ponad 10 lat specjalizuje się w zarządzaniu zespołami, działami administracyjnymi, a także projektami R&D w branży biotechnologicznej i medycznej. Zdobyte doświadczenie zawodowe w zakresie realizacji innowacyjnych projektów, w tym farmaceutycznych i medycznych pozwala jej na efektywne zarządzanie zespołami, ewaluację i realizację założonych celów.

Paulina Topolska
Specjalista ds. postaci leku & Ekspert HPLC

Aleksandra Pason
Młodszy specjalista ds. postaci leku

Inżynier biotechnologii, studentka studiów magisterskich o specjalizacji biotechnologia farmaceutyczna na Wydziale Chemicznym Politechniki Wrocławskiej. Posiada certyfikat z zakresu monitorowania badań klinicznych.

Dawid Bursy
Specjalista ds. postaci leku

Absolwent, nauczyciel Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu na wydziale Farmaceutycznym. Technolog postaci leku, posiadający doświadczenie w formowaniu półstałych postaci leku i szkolący zarówno studentów, jak i absolwentów wydziału farmaceutycznego w zakresie wykonywania leków jałowych.

Agata Bluma
Młodszy asystent laboratorium i biura projektu

Karolina Urban-Stojanowska
Asystent badań przedklinicznych

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu na Wydziale Farmaceutycznym z oddziałem Analityki Medycznej. Specjalistka z zakresu nanonośników substancji czynnych. Posiada certyfikat  z zakresu monitorowania badań klinicznych.

Rada doradcza

Erik Plas

Doświadczony menedżer z ponad 25-letnim doświadczeniem w biznesie międzynarodowym w różnych branżach, szczególnie w przemyśle farmaceutycznym. Pełnił funkcje dyrektora zarządzającego MSD w Polsce, wiceprezes lokalnego stowarzyszenia branżowego INFARMA oraz stanowiska zarządcze w firmach farmaceutycznych. Absolwent Uniwersytetu Erazma w Holandii, Wydział Zarządzania Szkoły Rotterdamskiej. Obecnie przedsiębiorca, inwestor, konsultant i ekspert w zakresie rozwoju startupów medycznych, koncentruje się na branży eHealth & Health Care, Biotech i Diagnostyce.

Valeri P. Melekhov, M.S., M.A., MBA.

Valeri jest weteranem branży farmaceutycznej z ponad 35-letnim doświadczeniem obejmującym działalność biznesową w zakresie: licencjonowania technologii farmaceutycznych, rozwoju nowych leków i produktów leczniczych, zarządzania międzynarodowymi przedsiębiorstwami farmaceutycznymi, marketingu i tworzenia modeli biznesowych.

W ciągu ostatnich 25 lat pracował w jednej z największych prywatnych firm farmaceutycznych w USA, gdzie zajmował się marketingiem, sprzedażą i strategią biznesową oraz tworzył modele biznesowe dla produktów leczniczych aplikowanych doustnie, transdermalnie i inhalacyjne.
Obecnie zasiada w Radach Nadzorczych, Radach Doradczych firm farmaceutycznych i technologicznych w USA, konsultant oraz przedsiębiorca w branży farmaceutycznej.