SERVIER łączy siły z BIOTTS!

Francuskie laboratorium farmaceutyczne i polski startup wspólnie pracują nad unikalną technologią.

SERVIER rozpoczyna współpracę z BIOTTS, wspólnie pracując nad technologią, która poprawi życie milionom pacjentów na całym świecie.

Wśród licznych projektów, nad którymi obecnie pracuje firma BIOTTS jest przełomowy system transdermalny – rozwiązanie, które pozwala na przenoszenie przez skórę kilkukrotnie większych cząsteczek leków niż aktualnie dostępne metody. Innowacyjna technologia wrocławskiej firmy umożliwia podawania preparatów farmaceutycznych przez skórę – ułatwiając w ten sposób walkę z wieloma powszechnymi i poważnymi chorobami, których leczenie jest obecnie bardzo uciążliwe

Nośniki BIOTTS mogą zwiększyć precyzję działania, zmniejszyć wymaganą dawkę i radykalnie zredukować skutki uboczne leczenia (zwłaszcza w przewodzie pokarmowym) wielu istniejących i popularnych leków. Unikalność rozwiązania wrocławskiej firmy polega na zwiększonej pojemności – za pomocą tego systemu możliwe jest przenoszenie wielu nowych substancji aktywnych, w tym nawet dwudziestokrotnie większych niż te, które są w stanie przeniknąć przez skórę wykorzystując dostępną dziś technologię.