Polskie startupy medyczne, które mogą podbić świat

Business Insider: Polskie startupy medyczne coraz lepiej radzą sobie na zagranicznych rynkach, a kilka z nich ma spore szanse stać się liderami swoich dziedzin na szerszą skalę. Oto kilka startupów medtechowych z naszego kraju, które konsekwentnie dokonują międzynarodowej ekspansji.

Firma biotechnologiczna Biotts pracuje przede wszystkim nad technologią, która pozwala wnikać cząsteczkom leków w głąb organizmu przez skórę. W ten sposób mogłyby w przyszłości być podawane leki przeciwbólowe, przeciwzapalne czy onkologiczne. Do prac nad „innowacyjnymi nośnikami substancji leczniczych” startup pozyskał w maju 2020 r. finansowanie w wysokości 7 mln zł.

Firma w ubiegłym roku podpisała też „spory kontrakt” z firmą Balanced Biotech z USA, z którą współpracuje nad lekiem na raka piersi. Z kolei w marcu 2021 r. polski startup podpisał umowę z amerykańskim producentem systemów transdermalnych – Tapemark. Biotts, który podobnie jak kilka innych firm z listy pochodzi z Wrocławia, został założony przez trzech specjalistów: dr Pawła Biernata, dr Jana Melera oraz Konrada Krajewskiego.