Biotts otworzył biuro w Bostonie

ISB Zdrowie: Biotts otworzył biuro w Bostonie. Obecnie Massachusetts jest postrzegane jako najlepsze miejsce na świecie do uruchomienia firmy biotechnologicznej.

– Chcemy, aby Biotts stał się firma globalną. Nasi potencjalni klienci to duże koncerny farmaceutyczne, a te mają swoje siedziby na całym świecie. Aby uzyskać lepszy dostęp i być bardziej widocznymi na rynku biotechnologicznym potrzebujemy wyraźnej ekspozycji. Nowa siedziba spółki w Bostonie ma te zadania spełnić” – podkreśla Karolina Buratyńska, general manager w Biotts. – AstraZeneca, zlokalizowana w tym stanie, jest jednym z najważniejszych inkubatorów biotechnologii. Wiodące firmy biotechnologiczne nazywają go domem, czyniąc skrzyżowanie Cambridge Ames i Main Street, Kendall Square, magnesem dla startupów, ponieważ co roku na MIT i Harvard przybywają nowi studenci – dodaje Buratyńska.

– USA to największy światowy rynek farmaceutyczny i wiele firm z tego regionu opracowuje, produkuje i sprzedaje w kraju i za granicą produkty lecznicze oraz kosmetyki do stosowania miejscowego. Zakładając biuro w Bostonie, który jest jednym z głównych centrów biotechnologicznych w USA, Biotts przybliża swoją technologię i usługi swoim klientom i partnerom na tym rynku” – mówi Valeri Melekhov, stojący na czele amerykańskiego biura Biotts.

Valeri Melekhov jest weteranem branży farmaceutycznej, jego ponad 25 letnie doświadczenie w licencjonowaniu farmaceutyków, rozwoju produktów, marketingu i sprzedaży jest nieocenione w codziennej współpracy.